BROAGER.DK
BROAGERLAND OG BYENS DIGITALE SAMLINGSSTED

Hallen

Broager Hallen er rammen om masser af sportslige aktiviteter.

Her følger oversigten over BUI-kontakterne:

BUI afdeling

Link

kontakt person

E-mail

Telefon

 

 
     

BUI Hånbold

www.BUIhåndbold.dk

Ulrik Franke Andersen

Ulrik.f.andersen@etexgroup.com

20613280

       

BUI Tennis

www.broager-tennisklub.dk

Bo Wassberg

bo.wassberg@mail.dk

21448120

       

BUI Fodbold

www.BUI-fodbold.dk

Tore Josupeit

tore.josupeit@live.dk

23838822

       

BUI Gymnastik

www.Broager-gymnastik.dk

Else Marie Toft

Else.marie@hyen.dk

40178686

       

BUI Bueskytter

www.Broagerbueskytter.dk

Christina Henriksen

stinnamor@gmail.com

31771045

   

 

BUI Bordtennis

www.Broager-Bordtennis.dk

Bent Erik Nielsen

bn@gl.dk

30503981

   

 

BUI Badminton

www.Broagerbadminton.dk

Kim Fedders

kim-fedders@hotmail.com

21267494

   

 

BUI Volleyball

Ingen

Martin Petersen

Martin@petsen.dk

61301266

   

 

BUI Montion

www.BUI-Motion.dk

Per Busch Givskov

formand@bui-motion.dk

60196110

   

 

 

 

 

 

 

   

 

Broagerlands Skytteforening

www.Broager-skytteforening.dk

Jan Poulsen

Poulsen@jandynt.dk

21282971

 

 


Læs mere på hallens hjemmeside

http://www.broagersport.dk/?id=1

og på oversigten på broagerland.dk

http://broagerland.dk/fritidsliv-foreninger/


Hoved sponsorer

Sponsorer

 

Broager.dk