BROAGER.DK
BROAGERLAND OG BYENS DIGITALE SAMLINGSSTED

Nyheder

Årets konfirmander i denne uge i Broager

11-05-2022



Konfirmander i Broager Kirke maj 2022.

 

Store bededag, fredag d. 13. maj – kl. 9.00

Loke Hellesøe, Stenvej 2, Rinkenæs

Nicklas Brix Nielsen, Krogen 4, Asserballe

Rasmus Høj Ohlsen, Stationsgade 33 St., Vester Sottrup

Thor Lauge Isaksen Petersen, Vestermark 5, Tørsbøl

Sanne Schmidt Petersen, Møllegade 43

Maria Wedelhard Tækker, Årsbjerg 6, Gråsten

 

Store bededag, fredag d. 13. maj – kl. 11.00

Christopher Korb Møller Albrechtsen, Bøffelkobbelvej 2, Dybbøl

Melanie Bertelsen, Skovparken 1, Egernsund

Mads Sylvest Bisgaard, Nejs Bjerg 45

Lilly Jelva Brooks, Mosevænget 2

Jayden Toft Hall, Sletmarken 9

Daniel Hansen, Nattergalevej 3

Rikke Hansen, Dyntvej 87, Dynt 

Line Marie Wilhelmsen Holm, Nejs Bjerg 59

Sofia Lundstrøm Holm, Brombjerg 2

Victor Paul Jürgensen, Storegade 30

Camilla Cathrine Kock, Stationsvej 3,1 tv, Skelde

Anders Nødgaard Nielsen, Vemmingbundvej 1

Maja Paulsen, Nejs Bjerg 62

Alexander Hoé Seiding, Kongevej 8, Sønderborg

Iben Iversen Sielemann, Møllegade 20

Kasper Lie Tetreault, Smedeløkke 14

Sandra Elena Wandall, Solsortevej 9

Oliver Korsgaard Ziethen, Skovgade 31, Egernsund  

 

Lørdag d. 14. maj kl. 10.30

Celina Holm Albrechtsen, Ramsherred 5

Noah Nielsen Andersen, Benediktesvej 20, Egernsund

Lucas Elias Wolf Andersen, Vemmingbundvej 18

Rene Tranberg Andersen, Æblehaven 15, Egernsund

Simon Duus Boysen, Pileløkke 18

Oliver Hansen, Skovparken 5, Egernsund  

Emil Benjamin Jacobsen, Mejerivej 14

Tobias Meilandt Jacobsen, Pileløkke 24

Aya Sofie Samsø Jensen, Buskmosevej 37, Kværs 

Trine Geisler Jørgensen, Skolevej 2

Amalie Hansen Koch, Mølmark 23

Maja Lakjer, Bakkevænget 16

Camilla Schäfer Lindblad, Højløkke 31

Line Schøn Mau, Slotsvej 16, Iller

Jonathan Mortensen, Dyntvej 65, Dynt,  

Oscar Munk Møller, I. P. Nielsensvej 17

Aya Nedergaard, Illervej 30

Christoffer Brask Nielsen, Vibevej 2

Sebastian Strange Nielsen, Nattergalevej 1

Lærke Oddershede, Teglparken 4, Egernsund

Kasper Pedersen, Solskrænten 4

Ida Kolmos Petersen, Storegade 17, st

Sandra Bork Poulsen, Perlegade 17,1, Sønderborg

Abbie Toft Rigelsen, Dyntvej 116, Skelde

Frederik Lock Simonsen, Møllebakken 2